مزایای نورپردازی با لوستر

مزایای نورپردازی با لوستر

به فضای خود جذابیتی برازنده ببخشید

لوستر ها همیشه نماد برازندگی، توانمندی و طبقه اجتماعی بودند. ورودی های هتل های بزرگ و ساختمان ها را زینت می بخشند. سالن های جشن و همایش، و حتی برخی مراکز خرید، از لوسترها برای نورپردازی و زیباسازی بهره می برند. همچنین بسیاری از افراد خانه دار از نورپردازی با لوستر بهره می برند تا سبک روز را به منازل شان بیاورند.

با این حال، در نتیجه گسترش تمایلات مینیمالیست، امروزه مردم لوازم نوری ساده و متناسب را ترجیح می دهند. امروز لوستر ها در خانه های مینیمالیست و مدرن، زیادی پر زرق و برق، خودنمایانه و  بی ربط به نظر می رسند.

بیشتر مردم حس می کنند که لوستر ها فضای بیشتری به نسبت لامپ ها و نورهای نسب شده بر روی دیوار اشغال می کنند. این بیش از اندازه از واقعیت به دور است! لوستر ها هنوز گزینه ای فوق العاده برای فضاهای مسکونی و تجاری هستند. این جا برخی از مزایای بسیار انتخاب نورپردازی لوستر برای منزل تان را ذکر می کنیم.

لوستر ها زیبا هستند

وجود متریال های ذاتا زیبا در طراحی لوستر ها باعث می شود حتی در حالت خاموش هم زیبا باشند.

لوستر ها با طراحی های پیچیده شان، زیبا و جذاب هستند، حتی وقتی که خاموش هستند. وقتی لامپ ها خاموش هستند، ممکن است آرام و بی جان به نظر برسند. وقتی که روشن می شوند، تنها رنگ و گرما را به اتاق فرا می خوانند.

شما می توانید به وسیله نورپردازی خیره کننده و بی همتای لوستر ها، سرزندگی و شخصیت را به هر اتاقی فرا بخوانید، خصوصا اتاق های بزرگ تر و جادار تر. لوستر ها اثاری هنری هستند که می توانند رکن اصلی اتاق شما باشند.در نتیجه فضای شما هیچ گاه کرخت و ملالت آور به نظر نخواهد رسید. یک لوستر ساده می تواند جریانی از افسون و فریبندگی در خانه ی شما بیافریند، و باعث شود برازنده تر به نظر برسد.

لوستر ها جمع و جور هستند.

لوستر ها می توانند فضای کمی را اشغال کنند.

برخی از لامپ ها و چراغ ها می توانند فضای زیادی از کف اتاق را اشغال کنند. همچنین می توانند خطرات ایمنی برای کودکان و حیوانات خانگی شما بیافرینند. سیم های لامپ می توانند به صورت غیر منتظره باعث پاگیر شدن کودک بشوند. همچنین لامپ هایی که می افتند می توانند باعث جراحت و یا صدمه زدن به دیگر دارایی ها بشوند.

در حالی که لوستری که به صورت ایمن از سقف آویز شده باشد، هیچ فضایی از کف اشغال نمی کند.  همچنین باعث ریسک پاگیر شدن نمی شود. افزون بر آن، می توان از فضای بیشتر حاصله برای استفاده از لوازم لازم و ضروری مثل میزهای کناری یا کتابخانه ها بهره برد.

لوستر ها باعث خلق اتمسفری گرم می شوند.

نورپردازی با لوستر می تواند ماهیت فضا را گرم کند.

بدون توحه به نوع طراحی، لوستر ها احساس دعوت کننده و گرمی را به هر اتاقی می بخشند، که دیگر لوازم نورپردازی قادر به آن نیستند.  نور های لوستر شما در کریستال ها و شیشه های شان می شکنند و بازتاب می شوند، و نور بیشتری را به اتاق ساطع می کنند. این شکست ها به فضای شما درخشش گرم تری به نسبت نور مستقیم خشنی که منابع نوری مرسوم تولید می کنند می بخشند.

بعلاوه، لوازم نوری مدرن و مرسوم، می توانند رسمی و سرد به نظر برسند. اگر می خواهید دفتر، اتاقهای کنفرانس، و خانه خودتان را مجذوب کننده تر کنید، هنر لوستر همین است. لوسترها باعث آفرینش گرمای افسون مانند و نا آشکار می شوند، که باعث می شوند شما و ملاقات کننده های شما حس در خانه بودن و استقبال را داشته باشند.

لوسترها در گستره ی وسیعی از طراحی ها عرضه می شوند.

لوستر ها در ابعاد و اشکال و سبک های مختلفی عرضه می شوند.

برخی از مردم نگران این هستند که لوستر های سنتی نتوانند با مبانی زیبایی شناختی مدرن در منزل شان سازگار باشند. با این وجود، نورپردازی با لوستر در گستره ی وسیعی از طراحی ها و متریال ها عرضه می شود، پس حتما مدلی سازگار با منزل شما وجود خواهد داشت.

تولید کننده ها متریال های زیای را معرفی کرده اند، مثل فلز یا شیشه دمیده شده. نسل های حدید تر لوستر تطبیق پذیر تر هستند و می توانند برازنده، خارج از عرف، سرگرم کننده، و شگفت انگیز باشند.

برخلاف لوازم نوری مرسوم، لوستر ها در اشکال، سبک ها، رنگ ها، و طراحی های مختلف عرضه می شوند. آن یکی را انتخاب کنید که به خوبی با فضای داخلی شما ترکیب می شود و اتمسفر و حسی را خلق می کند که شما می خواهید. شما می توانید از بین لوستر های شاخه ای،  مهره دار، کاسه ای، قفسی، شمعی، کریستالی، استوانه ای، شیشه ای، مدرن، طبقاتی، و ترکیبی (مدرن و سنتی) انتخاب کنید.

لوستر ها به دیوارهای شما آسیب وارد نمی کنند.

اغلب لوازم نوری مدرن و مینیمالیستیک بری نصب نیازمند سوراخکاری بر روی دیوار هستند. هر زمان که می خواهید دکوراسیون یا کاربری اتاق را تغییر دهید، می بایست این منابع نور را حذف کنید و سوراخ های ایجاد شده را بپوشانید.در نظر داشته باشید که این سوراخکاری های پیوسته بر روی دیوارها، تنها باعث ایجاد سوراخ های ناخوشایند نمی شوند، بلکه حتی می توانند باعث تضعیف آن ها نیز بشوند.

در صورتی که در مقابل، لوستر ها از سقف شما آویز می شوند. می توانید مبلمان را جابجا کنید و هر چه را می خواهید دوباره بچینید، و نیازی به حذف لوستر ها نخواهید داشت.

لوستر ها می توانند فضای تجاری شما را متحول کنند.

آیا یک بوتیک ساده، یک کافی شاپ، یا یک رستوران کوچک دارید؟ شما می توانید کاری کنید تجارت تان به وسیله ی یک اثر تجملی ، بالا رده تر و به روز تر به نظر برسد و بر ذهن مشتری های خود اثری ماندگار باقی بگذارید.

با استفاده از لوستر کلاسیک مهره دار، کاری کنید که بوتیک تان مثل فروشگاه مخصوص طراحان به نظر برسد. به وسیله لوستر های کاسه ای یا قفسی، کافی شاپ یا رستوران تان را تبدیل به فضای خودمانی، مناسب دیدارهای ویژه کنید. اگر می خواهید حس مدرن تر و کاربردی تر ایجاد کنید، می توانید لوستر های استوانه ای نصب کنید.

همیشه یک نوع لوستر برای خلق حس و حالی مناسب تشکیلات شما وجود دارد. لوسترها به فضای تجاری شما درخششی خوشایند، مناسب تصاویر شبکه های اجتماعی می بخشند.

لوستر ها، گزینه مناسبی برای هر اتاق در منزل شما هستند.

لوستر فلزی لینارا نصب شده در سرویس بهداشتی

چه کسی گفته که لوستر فقط باید در اتاق های نشیمن، نهارخوری ها و ورودی ها به کار گرفته شود؟ شما می توانید از نورپردازی با لوستر در اتاق خواب ها، آشپزخانه، و حتی سرویس بهداشتی خود بهره ببرید.

یک یا دو لوستر می تواند فورا طراحی اتاق شما را ارتقا دهد. سبک لوستری را انتخاب کنید که به خوبی در اتاق شما می نشیند. به اتاق خودتان لوازم نوری کاربردی و مناسب روز بیافزایید و این به سرعت فضای شما و حس و حال شما را روشن خواهد کرد.

لوستر ها پوشش دهی مناسبی را فراهم می کنند.

نورپردازی با لوستر – لوسترها نور یک نواختی را فراهم می کنند.

اگر می خواهید نور به صورت یکدست در کل اتاق پراکنده شود، لوستر گزینه ی مناسبی برای شما است. لوستر ها به اتاق نور فراگیر می بخشند و محدوده ها و فضاهایی که منابع نور دیگر نمی توانند پوشش بدهند را جبران می کنند.

ترجمه شده از : https://www.rovert.com.au/benefits-of-chandelier-lighting/

مطالب مرتبط