شکل های مختلف لوستر ها

شکل های مختلف لوستر ها

لوستر کاسه ای

شکل های مختلف لوستر ها

لوستر ها دسته بندی های متفاوتی دارند که در این مطلب به یکی از دسته بندی ها می پردازیم..

لوستر شیددار1- لوستر شید دار:

نوع شید دار لوستر  که دارای بخش شیشه ای مات در اطراف هر کدام از منابع نوری می باشد. معمولا این لوستر ها منابع نوری بزرگتری دارند

لوستر موجی نیرانور2- لوستر های کریستالی:

این لوستر ها معمولا شامل کریستال های شیشه ای هستند که در اطراف لامپ قرار می گیرند، و با بازتابش نور را در سرتاسر اتاق پخش می کنند. این سبک لوستر ها رسمی و پر زرق و برق هستند.

لوستر شمعدان Aylin نیرا3- لوسترهای شمعی:

این نوع از لوستر ها با ماهیت خود لوستر مرتبط هستند، لوستر های دارای نورهای شمع مانند هستند. معمولا این سبک لوستر ها هیبرید و در ترکیب با دیگر سبک های هستند. این مدل لوسترها هم رسمی هستند و به نوعی از نسل روشنایی سنتی شمع هستند.

لوستر مینی کریستالی نیرا4- لوستر های مینی-کوچک:

مینی لوستر ها نوعی لوستر کوچک مناسب فضاهای کوچک تر هستند. لوسترهای سنتی نورهای بزرگ سقفی هستند که برای فضاهای بزرگ مناسب هستند؛ولی لوستر های کوچک می توانند نیاز اتاق هایی که با سبک های بزرگتر لوستر سازگار نیستند را مرتفع سازند.

لوستر طبلی نیرا5- لوستر طبلی:

لوستر طبلی شکلی به مانند طبل دارند. این شکل توسط شید بزرکی که در اطراف منابع نور قرار دارد ایجاد می شود. این نوع لوستر نورهای مخفی تری را تامین می کنند که مناسب اتاق های خواب، آشپزخانه ها، سرویس های بهداشتی، نهارخوری و اتاق نشیمن هستند.

لوستر اسپوتنیک فروزا نیرا6- لوستر های اسپوتنیک:

این لوسترها خاص هستند. به مانند انفجار نور دارای تعدادی شاخه های نوری که از نقطه مرکزی گسترش می بایند هستند. بعضی از این لوسترها فرم متقارن گرد دارند، و بعضی ها تصادفی تر هستند. بازو ها مستقیم هستند و در بعضی نوع ها در هر دو طرف دارای نور هستند و در برخی دیگر فقط یک سمت هر بازو منبع نور دارد

لوستر امپراتوری آتریسا نیرانور7- لوستر های امپراتوری:

سبک لوستر امپراتوری، بسیار رسمی و سنتی است. معمولا سبک این لوستر با شکل آن تعیین می شود. این لوستر دارای دو بخش است. قسمت فوقانی شکل مخروطی دارد.قسمت پایینی نیز به صورت ناقوس یا کاسه معکوس است. کلیت لوستر شامل تعدادی منبع نور و قطعات کوچک می باشد.

سبک لوستر امپراتور می تواند زیرمجموعه سبک کریستالی باشد، چرا که اکثرا شامل تعدادی کریستال می باشد. یکی از انواع پر طرفدار لوستر امپراتوری، لوستر سبک فرانسوی می باشد.

لوستر آبشاری نیرا8- لوستر آبشاری

سبک آبشاری در فرم ها و شکل های متعددی عرضه می شود. این سبک لوستر ها به گونه ای هستند که انگار “قطرات” شیشه ای یا کریستالی از آن ها به سمت پایین می ریزد. شکل اصلی این لوستر ها می تواند گرد، مربعی، یا هندسی باشد. ماهیت “قطره” می تواند به صورت رشته ، یا اشکال هندسی دیگر باشد. به بیان دیگر، انگار که نور ها و کریستال ها به شکل ریزش آب هستند. 

لوستر کاسه ای9- لوستر کاسه ای:

سبک لوستر کاسه ای به گونه است که روشنایی اصلی به شکل کاسه ای است که در قسمت پایینی قرار دارد و توسط نورهای کوچک تر احاطه شده. اگر فقط کاسه میانی بود، نوعی آویز محسوب می شد ولی نورهای کوچک اطراف آن باعث تشکیل لوستر می شوند.

لوستر جزیره ای دیاکو نیرا10-سبک لوستر جزیره ای:

لوستر جزیره ای گونه ای است که در آن تعدادی منبع نور بر روی شاخه ها یا بازوهایی که به صورت افقی شکل گرفته اند می شود. به نوعی آویز های جزیره ای هم نام میگیرند.

لوستر کروی11- لوستر سبک کروی:

لوستر سبک کروی چراغی است که به شکل کره و گوی می باشد. این شکل توسط گروهی از نور ها که در پوشش قفس مانند و یا هر چیزی که حالت کروی ایجاد می کند قرار گرفته اند ساخته می شود.

لوستر قفسی12-لوستر قفسی:

سبک قفسی یکی از انواع لوستر است که منابع نور آن داخل یک شکل قفس مانند قرار داده شده اند. شکل این لوستر ها می تواند شکل هایی مثل مثلث، کره، مربع، مستطیل یا هر شکل دیگری باشد.

مطالب مرتبط